Notice: Undefined offset: 0 in /home/kargoweb/public_html/wp-content/themes/bridge/header.php on line 37
En Ucuz Yurtdışı Kargo Gönderimi | Ağırlık ve Desi Kilo
14616
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14616,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Ağırlık ve Desi Kilo

AĞIRLIK VE DESİ KİLO

Gönderimin ağırlığı nasıl belirlenir?

Gönderinizin fiyatlandırılacağı ağırlığı belirlemek için hem gönderinizin ağırlığına hem de paketinizin tam ölçülerine ihtiyacımız var. Operasyon merkezimizde tam fiyatınız belirlenebilmekle beraber siz de gönderinizin fiyatını belirleyebilirsiniz. Fiyat sayfamızdan gönderinizin tam ağırlığını ve ölçülerini girerseniz hangi değerin fiyat hesaplamasında dikkate alınacağını size söyleyebiliriz.

Desi hesaplaması gönderinizin en boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır.

Kolimin boyutu fiyatları nasıl etkiler?

Kolinizin boyu büyüdükçe ödeyeceğiniz miktarda aynı oranda artacaktır. Bir örnekle açılamak gerekirse sevgilinize göndereceğiniz peluş bir ayının ağırlığı 5 kg gelebilir fakat 40x60x40 boyutlarında bir kolide gönderiyorsanız eğer kolinizin fiyatı 20 kg desi üzerinden hesaplanacaktır.

Ayrıca 180 cm üzerindeki kurye gönderilerinde sorun yaşanmaktadır. Bunun gibi durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz. Kargoweb olarak size alternatif yollar sunabiliriz.

Kolimin ağırlığını nasıl bilebilirim?

Gönderi fiyatını belitleyen en önemli etkenlerden birisi gönderinizin ağırlığıdır. Eğer ağırlık konusunda zorlanıyorsanız en iyi tahmininiz ile gönderinizin kaydını verebilirsiniz.

Kargoweb, kargonuzu uçuşa hazırlarken operasyon biriminde tam kilo ve ölçülerini belirlemektedir. Eğer gönderiniz eksik kilo ile ödenmişse sizde aradaki farkı talep edip gönderinizin çıkışını gerçekleştirmekteyiz. Eğer siz fazla ödediysenizde falza miktarı hesabınıza geçiyoruz.
Ağırlık tahminlerinde size yararlı olabilecek bazı bilgiler şöyle : 1 lt pet şişe su 1 kg gelmektedir. , Hava yolu şirketleri bagajınızı 25 kg üzerinde ise ekstra fiyata tabi tutar , Ergenliğe erişmiş labrador cinsi bir köpek 30 kg civarlarındadır.

30 kg ağırlık gerçekten ağır ve ortalama bir insanın kaldırması güç bir ağırlıktır. Bu yüzden gönderilerinizin 30 kg’mı geçmesi halinde iki ayrı parça olarak bölerek gönderiniz. Yoksa ekstra ücret çıkabilir. Unutmayın bunu koliyi bir insan taşıyacak.

Ağır ya da hacimli bir gönderiyi nasıl yapabilirim?

Tek parça 200 kg üzerinde olan gödnerilerinizi ekpres kurye gönderisi olarak gönderemezsiniz. Bu tür gönderileri yurt dışına göndermeniz için hava kargo veya kombine taşımacılık yöntemlerini kullanrak göndermeniz gerekecektir.

Bizimle müşteri hizmetlrimizi arayarak yada ana sayfamızda servislerinmizden hava kargo linkini tıklayıp sorgu formunu doldurarak iletişime geebilirsiniz. Kargoweb olarak size iç transfer, hava yada kara yolu ve gümrük konularında rekabetçi fiyatlar sunarak yardımcı olabiliriz.